Welon

Welon to element stroju Panny Młodej który idealnie uzupełnia suknię ślubną. Jednak dobierając welon należy zwrócić uwagę nie tylko na figurę, wzrost i planowaną fryzurę, ale przede wszystkim właśnie na suknię.

Długi welon można świetnie dopasować jeśli suknia będzie w kształcie litery A bądź przylegająca do ciała a Ty nie jesteś niskiego wzrostu i raczej o kształtach mniej obfitych.Jeśli suknia ma długi tren – tym bardziej powinno rozważyć się długi welon. Pamiętaj jednak, że aby zachować właściwe proporcjeestetyczne welon powinien być dłuższy niż tył sukni. Krótszy welon ( o długości do talii) polecany jest dla kobiet o większych rozmiarach. Upina się go z tyłu głowy i układa na plecach, dzięki czemu optycznie wysmukla sylwetkę. Jeli ten sam welon rozłożymy na ramionach spowoduje to optyczne powiększenie sylwetki. Welon krótszy można połączyć z klasyczną suknią ślubną (z gorsetem lub z przedłużonym stanem a dół sukni sksponowany jest na szerokiej halce i sklada się z wielu warstw materiału.

Dla kobiet o filigranowych kształtach lub noszących krótkie fryzury polecane są krótkie welony do ramion.

Zdobienia welonów – są bardzo różnorodne i praktycznie nie ma tu ograniczeń. Warto jednak stosować się do kilku istotnych zasad. Najważniejsza z nich to fakt, iż zdobienia welonu musi nawiązywać do elementów całej kreacji ślubnej. W przypadku gdy suknia jest bogato zdobiona, zaleca się wybrać welon gładki. Suknie gładkie idealnie pasują do welonu haftowanego bądź koronkowego. W przypadku gdy suknia jest atłasowa – można zdecydować się na welon wykańczany lamówką z atlasu. Jeśli suknia będzie zawierała elementy koronkowe należy zrezygnować z welonu o wykończeniach z innej koronki. Wszelkie błyszczące zdobienia welonów należy dobierać ostrożnie tak, aby nie przyćmiły sukni. Na welon można także naszyć koraliki, kwiaty czy aplikacje z sukni.

W przypadku gdy suknia ślubna jest jednolita nie ma większego problemu z wyborem welonu (kolor welonu zależy od koloru sukni). Jeśli suknia jest kilkukolorowa należy zdecydować się na jeden kolor a wszelkie dodatki dobierać w tej samej tonacji.

Upięcie welonu to bardzo istotny element przygotowań uzależniony od fryzury i długości włosów. Przy długich włosach uczesanych w kok welon można upiąć na dwa sposoby:

– upięcie welonu nad kokiem – jest dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy Pan Młody jest bardzo wysoki (optycznie podwyższa),
– upięcie welonu pod kokiem – polecane jeśli chcecie w pełni zaprezentować swoją ślubną fryzurę.

Krótkie włosy wymagają szczególnej uwagi przy wyborze welonu ze względu na konieczność dodatkowych zabiegów związanych z prawidłową ekspozycją i upięciem. W przypadku długich prostych włosów sposób upięcia welonu zależy od Twojej fantazji.

Jak alternatywę dla welonu możecie zdecydować się na toczek bądź kapelusz (z małym bądź dużym rondem i odpowiednio przystrojone tiulami, piórkami itp.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *