Suknia ślubna

Każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chce wyglądać pięknie i niepowtarzalnie. Zakup sukni ślubnej to nie lada wyzwanie dla każdej kobiety. Mnogość wzorów i materiałów do wyboru sprawia, że trudno się zdecydować na tą jedną idealną.

W przypadku sukien ślubnych trudno mówić o dominującej modzie. Każda dziewczyna ma swój wymarzony model i rzadko kieruje się obecną modą, ponieważ taki dzień zdarza się raz i suknia powinna być „ta wyjątkowa”, a nie „modna”.

Uogólniając, wśród modeli sukien ślubnych dominują dwa główne i przeciwstawne sobie: „princessy” i „rybki”. Princessy, jak sama nazwa wskazuje przywodzą na myśl balowe suknie księżniczek. Są rozłożyste, kilkuwarstwowe, ze sztywnym gorsetem. Ten podstawowy model można modyfikować właśnie według obowiązujących „trendów”, np. zdobić dół kamyczkami, koronkami, brokatem. Gorset może być gładki, bądź bogato zdobiony, z dekoltem w różnych kształtach, z ramiączkami lub bez. Możliwości jest wiele, przez co kobieta o każdej sylwetce może dopasować dla siebie model, który ukrywa ewentualne kompleksy, a uwydatnia zalety.

image007

Suknia typu „rybka” jest nieco skromniejsza w formie. Dopasowana do sylwetki także w biodrach i udach, niekoniecznie występuje wyraźny podział na gorset i dół. Może być zabudowana koronką, ozdobiona kamyczkami, dekolt może być szyty w różnych kształtach. Często, aby dodać tego typu sukniom elegancji dekolt na plecach jest uwodzicielsko głęboki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *