Przygotowania do ślubu – Zakupy

Podobno jest tak, że Panna Młoda niezależnie od tego w co się ubierze i tak będzie wyglądała pięknie. Nie udowodniono czy to fakt, czy raczej powszechne przekonanie. Tak czy inaczej jesteśmy przekonani, że każda z Was stanie na palcach swojego gustu i wybierze suknię piękną i idealnie dopasowaną.


Ale tak na poważne – szanowna przyszła Panno Młoda – warto abyś zaczęła rozglądać się za suknią na ok. 6 miesięcy przed ceremonią. Masz do wyboru trzy opcje: nowa suknia ślubna, zakup sukni używanej i dopasowanie jej do Twoich wymiarów lub wypożyczenie sukni. Decyzję co do wyboru pozostawiamy Wam. Aktualne trendy w modzie możecie obejrzeć w galerii sukni ślubnych.

Suknia ślubna wybrana, a więc idziemy dalej – przecież w samej sukni raczej nie wystąpisz 😉 Podczas sklepowych wędrówek, zapewne z całym orszakiem pomocnic, warto rozglądać się jednocześnie za welonem, dodatkami, biżuterią, bielizną czy perfumami. Na oddzielne zdanie zasługują buty – pamiętaj NIE CZEKAJ Z ICH ZAKUPEM, PONIEWAŻ BUTY MUSISZ MIEĆ WYGODNE. Dzięki temu unikniesz konieczności tańczenia boso.

[notification type=”info”]RADA: ważne jest aby buty rozchodzić. Do tego wystarczy raz na kilka dni wstawić w nie stópki i przeczłapać kilka minut po domu. W ten sposób unikniesz odcisków, ran itp. w wyjątkowy wieczór. Możecie też zainwestować w prawidła do butów.[/notification]

Wypada, aby Pan Młody również był przyzwoicie ubrany.

W tym przypadku również pierwsze skrzypce gra…Wasz gust i poczucie estetyki. Wbrew pozorom Pan Młody ma dość szeroki wybór strojów na ten wyjątkowy dzień. Ważne jest aby na wstępne rozeznanie ruszyć odpowiednio wcześniej. Nie macie pewności, że w ostatniej chwili uda Wam się kupić garnitur czy koszulę właściwie dopasowaną do sylwetki wybranka czy sukni Panny Młodej. Naprawdę warto skorzystać z pomocy profesjonalnego salonu mody męskiej. Po wyborze garnituru czeka Was jeszcze kupno: koszuli, kamizelki (opcja), muszka lub krawata, spinek do mankietów, paska, butów i bielizny.

[notification type=”info”]RADA: dobierając koszulę czy krawat zwykle warto zaopatrzyć się w kawałek materiału z jakiej jest uszyta suknia ślubna. Weźcie też pod uwagę zakup koszuli na zmianę – impreza może być gorąca. Aaa i jeszcze jedna sprawa – szanowni Panowie rozchodźcie obuwie i…odlepcie metki z podeszwy, bo jak klękniecie to cały kościół wybuchnie śmiechem ;-)[/notification]

Pora pomyśleć o obrączkach – dla komfortu przygotowań 3-4 miesiące przed ceremonią. W poszukiwaniu upragnionego wzoru warto przeglądnąć zasoby Internetu i lokalne sklepy jubilerskie – zarówno te sieciowe jak i rodzinne pracownie złotnicze. Oczywiście u jubilera macie możliwość oceny danego wzoru „na żywo”, a często zdarza się, że widok na monitorze różni się znacznie od wersji rzeczywistej. Już na etapie wstępnego rozglądania się za obrączkami możecie zastanowić się nad grawerem po wewnętrznej stronie. Dysponując własnym złotem możecie zlecić wykonanie w pracowni, co istotnie obniży koszty.

Wysoki Sądzie wzywam na świadka…no właśnie – zastanówcie się kto będzie Waszymi świadkami i czego oczekujecie od tych osób. Czy chcecie żeby tylko pojawili się w wyznaczonym miejscu we właściwym terminie, czy będzie Wam zależało, aby przyszli świadkowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach ślubnych.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *