Jak dobrze zorganizować wesele i ślub?

 Podjęliście Państwo decyzję „ pobieramy się”. Wkrótce po zaręczynach pojawia się myśl : ślub, wesele jak to wszystko zorganizować, aby w tym dniu wszystko odbyło się jak należy. Przygotowania  i organizacja ślubu i wesela to ogromna praca , wymagająca  dużego nakładu pracy i świetnej organizacji tak ,aby ten wyjątkowy dzień przebiegł bez  wpadek i niepotrzebnych nerwów.

    Kiedy zostanie ustalony termin ślubu przyszli Państwo Młodzi  muszą podjąć decyzję, kiedy  należy rozpocząć przygotowania do ślubu, na ile miesięcy wcześniej trzeba zarezerwować salę weselną, kiedy wybrać suknię ślubną, kiedy zamówić tort itd., itd.

Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram przygotowań do ślubu i wesela .

    1,5 roku przed ślubem –  po ustaleniu daty ślubu, należy wybrać i zarezerwować  miejsce na przyjecie weselne. Warto przed ostateczną decyzją odwiedzić interesujące Państwa miejsca, zapoznać się z  ofertą menu. Ustalić  czy alkohol, ciasta są wliczone w cenę,  czy Hotel/zajazd/pałacyk  w swoim zakresie dekoruję salę, czy też należy wynająć  firmę zajmującą się dekorowaniem sal.  18 miesięcy przed ślubem to także czas ,aby wybrać fotografa, kamerzystę oraz zespół muzyczny.

    1 rok przed ślubem –  to czas  na zaplanowanie budżetu, na przygotowanie wstępnej listy gości. Mogą w tym okresie już Państwo  ustalić termin nauk przedmałżeńskich.

    8 – 6 miesięcy przed ślubem –   to  dobry moment na wybranie świadków. W tym czasie warto zapoznać się z ofertami firm dekoratorskich , z ofertą zaproszeń ślubnych. Jeśli potrzebują Państwo transportu i noclegów dla gości, to w tym czasie należy już szukać ofert . Na 6 miesięcy przed ślubem należy też zarezerwować datę i godziną  ślubu w kościele, oraz rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej

    4 – 3 miesiące przed ślubem  –  w tym okresie przygotowywań do ślubu i wesela  należy umówić się na pierwsze spotkanie z księdzem, na 3 miesiące przed  uroczystością trzeba skompletować niezbędne dokumenty. To odpowiedni też moment na rezerwację auta , którym pojadą Państwo  do ślubu oraz czas na zakup obrączek.   Warto już teraz odwiedzić szkołę tańca i rozpocząć nauka tańca, aby pierwszy taniec  był przyjemnością a nie stresem .

    2 miesiące przed ślubem  –  wysyłamy zaproszenia gościom.   Przyszłe Panny Młode mogą już umówić się na próbny makijaż i fryzurę oraz ustalić szczegóły dekoracji ślubnych i bukietów.  Jeśli miejsce gdzie organizują Państwo przyjęcie weselne nie zapewnia Państwu  tortu oraz ciast, to jest to moment kiedy należy wybrać cukiernię oraz zamówić tort i ciasta.  Bardzo dużo cukierni proponuje swoim klientom degustację ciast i tortów  dzięki czemu  łatwiej będzie wybrać smak ,który najbardziej będzie odpowiadał.

    1 miesiąc przed ślubem –   Pan Młody kupuje garnitur, Panna Młoda dodatki do stroju ślubnego.   Na miesiąc przed  ślubem należy uregulować wszystkie formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego.  Mogą także zakupić  Państwo  alkohol na przyjęcie.

     3 – 2 tygodnie przed ślubem  –   gdy już tak mało czasu zostało do ślubu i wesela należy zweryfikować listę gości, ustalić rozsadzenie gości przy stołach,  wydrukować wizytówki na stoły. To  moment w którym muszą Państwo potwierdzić wszystkie wcześniejsze ustalenia z podwykonawcami .

    1 tydzień przed ślubem  –    to dobry moment na wizytę w salonie piękności lub SPA. Na tydzień przed ślubem należy spotkać się także z księdzem , aby  potwierdzić wszystkie sprawy związane ze ślubem kościelnym. Warto także odwiedzić lokal gdzie będzie przyjęcie weselne  i  jeszcze raz spotkać się z managerem lokalu ,aby potwierdzić szczegóły.  Warto w jednym miejscu skompletować dokumenty  i obrączki ,aby w dniu ślubu  uniknąć stresu związanego z szukaniem obrączek.

    1 dzień przed ślubem  –   to czas na  relaks i odpoczynek  przed najważniejszym dniem w życiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *